İninal Kart İle Paypal Onaylatma


             Artık paypal hesabımızı ininal kart sayesinde bankalara bağlı kalmadan, 18 yaşından küçük olsanız bile onaylı hesap yapabileceğiz. Peki nasıl ? Cevap yukarıdaki cümlelerde gizli. MasterCard Mng Bank iş birliği ile bir kart çıkarttı arkadaşlar. Bu kartı 7 den 70 e herkes satın alıp kullanabilir. Yaş sınırlaması yok, bankaya gidip hesap açtırma derdi  yok. Kart ön ödemeli kart. Yani içindeki bakiyeyi siz yatırıyorsunuz limiti siz belirliyorsunuz.

             Netten çok fazla alışveriş yaptığım için bu kartı geçen gün görür görmez hemen aldım. Elime nakit geçiyor fakat internette kullanamıyordum. Bu kart ile bu durum artık ortadan kalktı. Karta minimum 10 tl, maksimum 300 tl tek seferde Migros, Tansaş veya tüm PTT lerde istediğim miktarda parayı anında yatırabiliyorum. Kartı satın alırken 5 tl kart ücreti ile birlikte en düşük 25 tl ile açtırabiliyoruz. Yani kartın ilk satın alım maliyeti 30 TL. Kartı satın aldığınızda 25 tl kartınıza yatırılıyor. Karta her ay 1 tl işlem ücreti ödemek zorunda kaldığımızdan o ayın işlem ücreti olan bir tl anında kesiliyor ve kartınızda 24 tl bakiye kalıyor. Karta yatırılan miktar geri çekilemiyor, başka hesaplara veya paypala aktarılamıyor. Paypaldaki bakiyenizide ne yazık ki bu karta aktaramıyoruz. Fakat paypal hesabımızı bu kart sayesinde onaylı duruma getirip internetten sorunsuz alışveriş yapabiliyoruz.

            İninal Kart ile Paypal hesabınızı onaylı hale getirmek için satın aldığınız kartın ön yüzündeki numaraları paypal hesabınıza ekliyorsunuz. Bu işlemi yapabilmek için ininal kartınızda minimum 3 tl para olmalı. Çünkü paypal işlem ücreti olarak kesiyor. Paypala kartı ekledikten sonra www.ininal.com a giriyor ve kart işlemlerim bölümünden kart bilgileriniz ile giriş yapıyorsunuz. Hesap hareketleri bölümüne gelip aşağıdaki resimdeki gibi PPCode'nin yanındaki 4 rakamlı kodu alıyoruz. 

    
            Bu kodu aldıktan sonra paypala geri dönüp kartı onayla tıklıyor ve açılan pencerede kod isteyen yere bu dört haneli kodu giriyoruz. Paypalımız artık kredi kartı onaylı bir hesap oluyor. Artık internetten sorunsuz bir şekilde alışveriş yapabilirsiniz. Ayrıca dilediğiniz zaman "kullanıcı profili" bölümünden "Kredi Kartı Ekleyin veya Düzenleyin" seçeneğinden eklediğiniz bu kartı kaldırabilirsiniz. Kartı kaldırdığınızda herhangi bir sorun olmaz. 
         Kırmızı bölgede gösterdiğim gibi kartınızdan çekilen 3 TL paypal hesabınıza daha sonra ekleniyor. Yani giden 3 tl yi bir şekilde geri alıyoruz. Takıldığınız konularda yorum bırakabilirsiniz. 

         Size en yakın ininal kartı nereden alacağınızı merak ediyorsanız ininal kartın resmi facebook sayfasının duvarına mesaj bırakabilirsiniz. Aynı saat veya aynı gün mesajınıza yanıt veriyorlar. Yapmanız gereken xxxx yerde oturuyorum ininal kartı en yakın nereden alabilirim şeklinde mesaj göndermeniz yeterli olacaktır. Bir çok kişi bazı pttlerde ve migroslarda bulamadığından yakınıyor. Bu sorunu bu şekilde çözebilirsiniz.


2 yorum: